justina1414 justina1414
  • 15-08-2017
  • Mathematics
contestada

can someone answer this question4.99 for 6 cans

Respuesta :

Gmark
Gmark Gmark
  • 15-08-2017
$4.99/6=.83 a can.  I divided $4.99 by 6 and got .83.  or

$4.99 x 6 =  $29.94 for 6 cans.
Answer Link

Otras preguntas

How is the energy produced in a nuclear reaction determined? A. By multiplying the change in mass by the square of the speed of light B. By multiplying t
The type of asexual reproduction done by prokaryotic cells is _____.
which equation represents a, the amount students will be charged to rent n books?
Thea builds the first layer of a rectangular prism using 4 unit cubes. Raj adds 4 more layers of 4 unit cubes each. How many unit cubes are used for the prism
What type of rock is affected by dissolving, and what features result?
Which statement about the Native Americans in Carolina is true? A.The Yamasee Indians left Carolina and joined the Iroquois Confederacy. B.The Carolina settl
My friend gets these thought were she's stuck in a place she was before but not actually there. for example she would be in her room alone but then feel as if s
how many teenagers from the ages of 13-17 commit suicide a year
Lattice multiplication
In The Tempest,which word describes Miranda?