ben80518 ben80518
  • 15-08-2017
  • Mathematics
contestada

A 10lb bag of cherries for $33.49___ per lb

Respuesta :

zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 15-08-2017
Answer: 33.49/10=3.48 lb
Answer Link
Bryancohen
Bryancohen Bryancohen
  • 15-08-2017
Divide the money by the pounds of the bag of cherries. 33.49/10=$3.35 per pound. Hope this helps! ;)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following approaches should the Fed use if it experiences large lags and mistakes in monetary policy? a. Discretionary policy b. An eclectic appro
what is the importance of personal computers in connecting to the internet ?^please I need an answer, PLEASE ^​
Your firm has estimated the following cash flows for two mutually exclusive capital investment projects. The firm's required rate of return is 13%. Year Projec
Which of the following methods, by which human conception can be postponed, is the least invasive? a. The rhythm method b. The vaginal ring c. Oral contracep
Which of the following is an example of reproductive isolation?
The following table lists all costs of quality incurred by Sam's Surf Shop last year. Annual inspection costs Annual cost of scrap materials Annual rework cost
Which of the binomials below is a factor of this trinomial? X^2 + 5x + 6
Please answer this question quickly!
What transformation of the parent function f(x) is made to get f(3x)?
Will give Brainliest, Please show work.I need help