ben80518
ben80518
15-08-2017
Mathematics
contestada
A 10lb bag of cherries for $33.49___ per lb
Respuesta :
zrh2sfo
zrh2sfo
15-08-2017
Answer: 33.49/10=3.48 lb
Answer Link
Bryancohen
Bryancohen
15-08-2017
Divide the money by the pounds of the bag of cherries. 33.49/10=$3.35 per pound. Hope this helps! ;)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
A television that normally sells for $459 is on sale at a 30% discount. what is the sale price of the television?
Help me answer this please;((
Which soulution to the equation 0.5x+4.2=5.9 Round to the nearest tenth of necessary.
which answer correctly lists presidents in the order they served?
Describe how the Monuments Act demonstrated Roosevelt's dedication to conservation.
Ap chemistry how to determine if compound is ionic or molecular bqsed on formula
Before 1937, when dictators in japan, germany, and italy came to power, the united states wanted to
Children should be encouraged to stop eating when they are full. a. True b. False
What impact did the French Revolution have in the Caribbean? A. Slavery was outlawed in the French colonies. B. The French colonies were freed from Frenc
Which of the functions of the federal reserve is appropriately matched with its correct​ institution?