victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

what year did mid slavery started
Factor completely 4u^2 + 28u + 49
Which literary device portrays a character's reflections?A.snap shotsB.thought shotsC.sensory languageD.figurative language
what is 1.36,1.3 and 1.63 from least to greatest
2. Choose the correct form of who or whom to complete the sentence. For _____ is the park named?       (Points : 1)
What is the expanded form of 7,330,968
Do u need a common denominator if you have adding and dividing in fractions?
4. Classify the triangle by its sides. The lengths of the sides are 9, 9, and 9.A) equilateralB) scaleneC) obtuseD) isosceles7. Line a is parallel to line b and
This is responsible for the relatively high boiling point of water a. hydrogen bonding b. ionic bonding c. metallic bonding d. nonpolar covalent bonding e. po
Fungi exist primarily in the form of long filaments called?