RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

which one is the major product and why ?​
Bus A leaves Worcester at 08:00 and travels north along the N1 at 50km/h. Bus B leaves Worcester at 10:00 along the Same route at 70km/h. At What time will bus
Which of the following represents the translation of A (1, −2) along the vector <−5, 1> and then the vector <3, 0>? Answers; 1.) A (1, −2) → A ′(2,
Determine the mass of the object below to the correct degree of precision. Use this media to help you complete the question. 593.05 g 593.65 g 593 0 g 594.0 g O
a chef has a recipe that calls for 4 cups of flour. She wants to make 3/4 of the recipe instead of determining directly how many cups are needed for the new rec
How does forensic science go with the staircase tv show 2022? How does the murders in the show go with forensic science?
A piece of rope can be cut into an exact number of 6 m lengths.The rope could also be cut into an exact number of 8 m lengths. What is the shortest possible len
i need help with this could some one help me understand
f(x)=5-7x-2x^2 for x E R a) write f(x) in the form p-2 (x-q)^2 where p and q are constants to be found. b) write down the range of the function f(x).
reasons for location of pietermaritzburg​