jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

Write the sum of the numbers as the product of their Greatest Common Factor and another sum. 44+40
y<x^2+10x+9 Sketch the graoh of the inequality
Which test should a person prepare for when planning to pursue a legal career?
When the flooding waters of Nile receded what did they leave behind?
10. When a sunlike star’s hydrogen runs out, at first it expands into __________. a superg a white dwarf a star similar to our sun a red giant
Which words in this sentence are common nouns? During Montezuma's rule, the Aztec empire stretched from ocean to ocean.
The burj Khalifa in Dubai is the worlds tallest building. It rises to an amazing 828M above the ground and if you were to get to the top using the stairs, you w
What economic and energy-related problems did Carter face?
What can you conclude from the line graph? Year 1976 1980 1984 1988 1992 1996 Percent 53.5 52.8 53.3 50.3 55.1 48.9
Two locomotives approach each other on parallel tracks. Each has a speed of v=95 km/h with respect to the ground. If they are initially d= 5.0 km apart, how lon