iamantisocial iamantisocial
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

I need help with this problem please!

I need help with this problem please class=

Respuesta :

Amystery
Amystery Amystery
  • 13-09-2017
If each item cost the same then:

2,673/486= the price of every item

The answer would be 5.7115


so the final answer is $5.71
Answer Link

Otras preguntas

This is due very soon I'm so lost please help
Romantic literature mainly emphasizes democracy, personal freedom, and
Discuss the consequences for challenging Church doctrine in the years leading up to the Enlightenment era. How did the struggle of Galileo both embody this conf
Which body have a period of revolution of 29.6 days? A.The sun B.Earth C.The moon D. Jupiter
Without actually writing the formula, explain how to expand (x + 3)7 using the binomial theorem.
Which of the following was most likely NOT present in creating the amino acids of early Earth's water of the past? A. ammonia B. sulfur C. nitrogen D. hydrogen
Stuck on this it's tricky with the answers
How much would $200 invested at 6% i street compounded annually be worth after 5 years? Round your answer to the nearest cent. Do not include units in your answ
(1) Many American men were drafted during World War II. (2) Many other men volunteered to serve. Which is the most effective way to combine sentences (1) and (2
What is the principal part of the underlined verb in the sentence?  I hadn't (thought) I could do something like that.   A. present participle   B. pa