juliepopozogluow7tnv juliepopozogluow7tnv
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Pork chops cost $3.30 a pound at the market. Mary buys 4.4 pounds. Find the cost.


Respuesta :

Missannadiaz
Missannadiaz Missannadiaz
  • 13-09-2017
$13.20 is the cost of the pounds that meet has bought
Answer Link

Otras preguntas

solve for x: 5x + 1/3(3x + 6) > 4
3. The winner of the Biggest Loser lost .952 ounce per hour. Convert this to pounds per week
find an equation in slope intercept form for the line though point P(-3,2) and perpendicular to the line containing the two points (2,3) and (1,-2)
What were the goals of the United States and Russia in Cold War?
What would be a negative impact on the environment from a large scale mining effort in the ocean? A. Removing the minerals would directly cause underwater earth
Kevin reminds mark three times what is this an example of? Foreshadowing Exposition Narrative framing Time shifts
A can holds 2 liters of paint. How many cans can we fill with 11 liters of paint? Include fractions of cans, if applicable.
what is the slope of the line that passes through the points (2,-4) (4,-1)
A moon rock is brought to Earth. How does its mass and weight on Earth compare with its mass an weight on the Moon?
the quotient of 35 and 7 5/9