karissafrancis
karissafrancis karissafrancis
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

If Lu bought 7.25 pounds of rice for 4.75 about how much did he pay per pound

Respuesta :

maggiemill11 maggiemill11
  • 13-09-2017
He payed a $1.52 for each pound of rice
Answer Link

Otras preguntas

Please help and take seriously, don’t guess please. Thanks. Escoge la mejor respuesta. Select the best answer. Yo quise ________ una montaña, pero me lastimé
Which correctly explains how to use place value and the distributive property to find the product of 548 and 5? Write 548 as 500 + 40 + 8. Multiply each addend
Modern, industrial societies have less social diversity than pre-industrial. True or False
What does the reader most infer from Jim’s reaction? that Jim no longer finds Della’s hair attractive that Jim is shocked that Della has cut her hair that Jim r
20 PTS! 1. The _____ grass on our lawn was in desperate need of watering. a. detachedness b. resigned c. withered d. fenced 2. Her _____ hurt and alienated her
Using the periodic table , choose the more reactive nonmetal. Br or As
Which equation represents a line that passes through (-2,4) and has a slope of 2/5
Question 1 (3 points) Question 1 Unsaved Which of the following is an observation of a direct observation? Question 1 options: A scientist records the number of
America's Independence Day, July 4th, celebrates the bloody battle between the British and the American colonists, and the overthrow of a malevolent dictator or
What were some of the social and cultural influences on the music of the Romantic period?