Saharria Saharria
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Jesus paid $2.50 for 5lbs for candy.what is the cost per lb?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-09-2017
Dividing $2.50 by 5, we find the cost per pound is $0.50
Answer Link
goingsbreanna00
goingsbreanna00 goingsbreanna00
  • 13-09-2017
the cost would be .50 cents per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of this question
If anybody knew how to do this, that would be great thanks!
L’été dernier, je ___________ en Australie
How does a bacterial ribosome distinguish between an initiation AUG and an AUG for a methione in the middle of a protein, and does it make a difference?
The late famous broadcast journalist Walter Cronkite said that one of his regrets in life was not actively participating in the space program as an astronaut. B
Identify this symbol CI-
What is the function of the hilus cells?
which statements best define understatment​
Jim is looking to purchase a property but first wants to verify if there are any outstanding violations or complaints. Where should Jim go to find this informat
write a paragraph about the advantages of information technology in our live