zydasia zydasia
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells American cheese for $3.89 per pound how about how much were one and 1.89 pounds of cheese cost

Respuesta :

glorenzo31 glorenzo31
  • 14-09-2017
the answer would be 7.3521

Answer Link

Otras preguntas

Use the figure below to answer the question below. A. If each square represent one square unit, estimate the area of the shaded figure in square units. B. Estim
Past continous sentences
Find the missing values.
What is the simplified form of -3(x+4)? *
Find the number.Round to the nearest hundredth if necessary. 30.3% of 3 A.0.33 B.0.91 C.0.99 D.9.1
Colour blindness is a sex linked-linked disorder. Caused by the alleler on the X chromosome. The Y chromosome does not have a gene for this disorder. Draw a pun
Sketch a system of two linear equations whose solution is (-1,3).
If you were going to construct a table that only included shapes name with number prefixes, which shape would you inlcude? Asap
Question 1 of 10 What would you need to do to calculate the molality of 10 mol of NaCl in 200 mol of water? A. Convert the 200 mol of water to kilograms of wate
Avery wants to put a percentage of muffins in a display case. There are 60 muffins total. 40% are blueberry, 20% are pumpkin, and 30% are cranberry. how many bl