nefertitygd nefertitygd
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz of white rice costs $3.49 which package is a,better deal

Respuesta :

phantasticbeanz
phantasticbeanz phantasticbeanz
  • 14-09-2017
Brown rice is cheaper because .79+.79 < 3.49
Answer Link

Otras preguntas

Doctors can perform tests called biopsies to determine whether cells in an area of tissue are cancerous or not. Cells are removed from the area, sometimes by a
name any five game reserves found in Tanzania grade 5 ​
Create a reference page by citing the following sources in correct APA format. You may use your text or the GCU Library website to help you, but do not use cita
what was the british strategy in the northern colonies?
susan b anthony apush definition
create a food chain. choose the biotic factors from the list and move them onto the hotspots marked with circles.
after conviction, death penalty sentences are carried out swiftly.
After flushing toilets, what is household water most used for? Leaks Washing clothes&dished Showering Drinking
huda is about to begin working on a case study. what is one thing she should do to best prepare for this experience
Please help! Calculate the area of the quadrilateral, I think it’s 20 units squared but I need confirmation