jedenshulver jedenshulver
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

If cheese is $4.40 per kilogram me what should I pay for 200 Grammes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-09-2017
First convert grams to kilograms. 1 gram = .001 kilograms so 200 grams = 200 x .001 = .2 kilograms Now .2 of 4.40 = .2 x 4.40 = .88 cents for 200 grams
Answer Link

Otras preguntas

Where can the numerator be found in a fraction? A. Above the fraction bar B. At the fraction bar C. Below the fraction bar D. Either A or C
What is the only hemisphere in which Antarctica has no land?
what does it mean Those who forget about their are doomed to repeat it.
HOW is anybody supposed to find the answer to this pre calc question???? Express the complex number in trigonometric form. -2 How am i supposed to do anything w
Find the x-intercept and y-intercept of the line. 2x-4y=8
What is 23/9 as a mixed number
rylan is testing 2 different types of nail polish on her fingernails to determine which one lasts longer. she purchases Brand A and Brand B from the drug store.
what expression is not equivalent to this expression? 11y-5 88y-40 5y-11 19y-3 22y-10
Choose one of the factors of x*3 + 343. a. x − 7 b. x*2 − 14x + 49 c. x*2 + 7x + 49 None of the above
What are the exact solutions of x2 - 3x - 5 = 0? x = the quantity of negative 3 plus or minus the square root of 29 all over 2 x = the quantity of 3 plus or min