skychynell2006 skychynell2006
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.74.About how much was the cost per pound

Respuesta :

isaacocook
isaacocook isaacocook
  • 15-09-2017
15.74/3.8 = $4.14 per pound of cashews
Answer Link

Otras preguntas

A wild tiger can eat up to 55 pounds of meat a day. About how many days would it take a tiger to eat the following prey?
the ear functions because of what?
Why is most of the population of South America in the middle latitudes?
Which of the following is NOT likely to be an early sign of a damaged relationship? A. You begin to feel a sense of discomfort with your friend. B. Your friend
. If two polygons are similar how can you find the scale factor from one polygon to the other?
Which battle was the turning point in the Civil War? A. Battle of Antietam B. Battle of Fredericksburg C. Battle of Gettysburg D. Battle of Appomattox Courthous
There are 12 small gift bags. Each bag can hold 1 toy and some stickers. There are 36 stickers. If an equal number of stickers is put in each bag, how many stic
A map drawn or used from recollection is called a ____ A) Memory Map B) Location Map C) Relative Map D) Location Map
Which statement is true about protein synthesis? Translation produces RNA; transcription produces the protein. DNA is translated to produce tRNA, which assembl
What happened when the congress and the states both printed money