skychynell2006 skychynell2006
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.74.About how much was the cost per pound

Respuesta :

isaacocook
isaacocook isaacocook
  • 15-09-2017
15.74/3.8 = $4.14 per pound of cashews
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is most accurate? Human activities have no effect on the physical environment, and the physical environment has no effect on
rewrite 2/20 as a decimal.
On the blueprint of a house, 48 millimeters represents 9 meters. The actual length of the living room is 6 meters. What is its length on the blueprint?
which unit rate is the lowest price per ounce? choice a: 30 ounces of chocolate chips for $2.49 choice b: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 choice a choice
stalin use propaganda to control his people
Help help!!! Please help
whatis the basics units of structure and functions of all living organisms
how to solve this? Please show work. x+3  /4 = x-1  /5
Why is a bond with a higher interest rate often considered a higher risk investment?
3 laws of adam smith ecomncis