andreswint123 andreswint123
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

$13 for 3 1/4 inches of ribbon

13 for 3 14 inches of ribbon class=

Respuesta :

JahanR
JahanR JahanR
  • 21-09-2017
13/3.25 is equal to 4. That means it's 4 bucks per 1 inch
Answer Link

Otras preguntas

Is this statement true or false? Early American posters show gloomy scenes of people working. A. True B. False
How many mgs make up a gram
Write 9 : 33 as a ratio in simplest form.
A 32 foot ramp connects a platform with a sidewalk that is at ground level. if the platform is 6 feet above ground level, what is the distance from the base of
In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies, romantic love is considered a form o
An inherited characteristic that increases an organism’s ability to survive and reproduce in its specific environment is called _________________________
Kitty genovese was murdered outside her new york city apartment. this tragic event led to intense psychological research on:
What are the benefits of preventative practices such as health check-ups and screenings?
What event sparked ww1
At the beginning of the summer, Belle has $200 in her savings account. She also saves $50 each week. Write an equation that represents the total amount of money