guerro guerro
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 3/4 pounds cost $20.25 how much is one pound

Respuesta :

albadranzainab5
albadranzainab5 albadranzainab5
  • 15-09-2017
One pound costs $5.40. Can you please mark my answer as the brainliest?
Answer Link
sarinawass
sarinawass sarinawass
  • 15-09-2017
$5.40 is answer‼️‼️‼️‼️‼️
Answer Link

Otras preguntas

When taking a phone message, it is most important to _____. a. write quicklyb. get key information c. make sure the caller knows who you are d. make sure th
what is production possibility curve?
Which of the following statements is a MAD goal? a. I want to play professional football for my favorite team after I finish college. b. I want to reach a skee
What does the phrase "the withered leaves of industrial enterprise" compare failed businesses to? a. Necessary parts of American life that are dying b. Farmla
How do you sovle 2x+2y=18 6x+y=39
How would you turn "a computer technician charges $75 for a consultation plus $35 per hour" in slope intercept form?
Using your knowledge of punctuation, choose the best place to put a comma: The long winding road was dark and ominous.
How did Porfirio Díaz change the direction of government in Mexico?
What was the point of Mike's drunken tirade to Bodnar?
Lim [(1/x-1)-(2/x^2-1)], x->1 Right answer is 1/2