littleonecx
littleonecx
12-08-2015
Mathematics
contestada
unit rate of 88 students for 4 classes
Respuesta :
arunt
arunt
12-08-2015
22 students per class
88/4 = 22
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
A 2-quart carton of orange juice costs $9.44. What is the price per cup
Every day, you get paid $50 for working 4 hours and $15 for each additional hour you work. One day you get paid $140. How many hours did you work?
Julián: ¿Cómo vas a pagar? ¿Tienes la tarjeta de crédito o de debito? Rafael: Sí, tengo ______ dos. los la las lo
What is the value of x? 40° 75° 55° 125° I say its either 40 or 55.
7/9 to the 2nd power as a fraction
Which lines from Book 13 of Homer's Odyssey depict the theme of disguise? A."This then, I doom: to fix the gallant ship, A mark of vengeance on the sable deep;
what exhibits gill slits at some stage of its development
A vertical line has a slope.
Austins allowance is $15 per week.he spends $4 each week in baseball cards how much money will Austin have at the end of 12 weeks
Read and analyze each essay prompt and thesis statement. Then rewrite each thesis statement so that it becomes a strong thesis statement. Essay Prompt – Expla