shawndatkidd17 shawndatkidd17
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

One box of crackers costs $1.75. The crackers are advertised as “3 boxes for $5.25.” Which proportion can be used to represent the cost of the crackers?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
 1/1.75 = 3/5.25 Hope this helps
Answer Link
sashawylie sashawylie
  • 12-10-2017
the answer to your question is 1/3
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me !?
h(x) = 4x +3. What isthe coordinate pair for h (1)?​
which characteristic makes 'Song of Myself" a free verse poem
All of the following can help you understand unfamiliar words and phrases except a. the context of the word C. the intended effect of the word b. the grammatica
if you know the answer you have a high IQ -> Mrs. O’Connor is creating a large square painting with the grade 8 art classes. The painting will be made of 24
how do u divide decimals using long division like for example 9.6 ÷3​
Which describes the association between variables x and y ?
Which four nutrients cycle through all of Earth's spheres and organisms? ​
What led to the forming of the Know-Nothing Party? A. Mexican Americans living in California B. A growing fear of immigrants and Catholics c. The movement of Na
What is the measurement of <1?