courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

how does distance change when the amount of work done remains the same
How many moles of sodium chloride (NaCl) solute are in 155 grams of an 85.5 percent by mass solution?
How did Doolittle get rich? a) hard work b) gambling c) inheritance d) we are not told
proper name of baking soda
How many is a couple????Help!!
why was ratification of the constitution in danger?
Which of the following expressions is equal to 12-4(x+2)?
what was the message of Thomas paines common sense
A girl on a swing varies in height from 60 cm abov the ground to 180 cm.The girl's greatest velocity
What is the percent yield of NaCl if 31.0 g of CuCl2 reacts with excess NaNO3 to produce 21.2 g of NaCl?