itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

Leslie has two cups containing different-colored marbles . The first cup contains 7 pink marbles and 3 blue marbles . The second cup contains 3 black marbles ,
A security camera rotates 30° every 10 seconds. How long does it take the camera to rotate 360°?
Which of these parts of an animal would be most likely to form a fossil? A Heart B Kidney C Eye D Tooth
A security camera rotates 30° every 10 seconds. How long does it take the camera to rotate 360°?
When does a substance releases heat?? (it's about changing state of matter)
Find the slope and the y intercept of the line Y=1/2x-8
which expression must be added to 3x-7 to equal 0
what is -15x=0 solution
What is landmass that surrounded by water on all sides
The atomic number of nitrogen is 7. The atomic mass is 14.01. What can we deduce from this ?