timdavis69
timdavis69 timdavis69
  • 14-10-2017
  • Mathematics
contestada

On Call 3.5 hours: $10 Talk Time 1/2 hours: $1.25 what is the unit rate in dollars per hour for each company?

Respuesta :

tanish1313 tanish1313
  • 17-10-2017
On call: about $2.86 per hour 

Talk Time: $2.50 per hour

Answer Link

Otras preguntas

25 students are asked to line up in lines of 5 students. How many lines will there be?
Which of the following is a difference between fixed interval reinforcement schedules and variable interval reinforcement schedules? a. Unlike fixed interval re
Explain the difference between the terms demand and quantity demanded
These questions are confusing to me, please help!
Help! This is so confusing
I want to answer questions
Indentify the radical expression of [tex]5{}^{1/3} [/tex]​
Which excerpt from Queen Elizabeth’s Address to the Troops at Tilbury shares the common purpose of persuading her audience that she is willing to do what is bes
6(-2.3x- 5) + (4x + 11)
What was the effect of the growing network of railroads and canals on the North's economy? A. Trade within the North was favored over international trade. B.