sophiamoser
sophiamoser sophiamoser
  • 15-10-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 16 oranges is $1. What is the cost of 4 dozen oranges?

Respuesta :

jy0621
jy0621 jy0621
  • 15-10-2017
1/4
=.25
$.25
Hfhfjsjnwbebt
Answer Link
chloespamz1
chloespamz1 chloespamz1
  • 15-10-2017
4 dozen is 48
48 /16 = 3
$3
Answer Link

Otras preguntas

Part A: Which detail form the poem "The Great American Melting Pot" supports the idea that coming to America meant freedom for immigrants? 1 point A. "What good
WILL PICK BRAINLIEST PLZ ANSWER An unknown unicellular organism is discovered in hydrothermal vents. It has a unique RNA sequence and unusual cell membrane stru
GIVING BRAINLIEST !! Tierra's research paper is about why text messaging while driving should be illegal in every state. Which of these sentences is the best t
En Guanajuato puedes ver todo excepto... a. el Museo Diego Rivera b. el Museo de las Momias c. las minas de plata d. la playa
Which of the following is an example of a compound?
Which of the following is the best definition of science? O A. The study of the living world O B. The study of energy and matter C. Gaining knowledge about the
Lindsay buys 15 3/4 gallons of gasoline for $3.50 per gallon how much the whole tank cost
how does an elephant look like
He has 12 sad songs and 40 upbeat songs that he wants to put into playlist
Solve for x in the equation x squared 10 x 12 = 36.