ThoraVenturella
ThoraVenturella ThoraVenturella
  • 13-10-2015
  • Mathematics
contestada

If five pounds of potatoes cost $3.45, then 2 lb cost $.89.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2015
if this a true or false question, that is false you will see that 2 lbs of potatos cost $1.38 (:

Answer Link
Adrew
Adrew Adrew
  • 13-10-2015
False. $3.45 divided by 5 times two equals $1.38 not $.89
Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve this paper
Can some help me with this problem
PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!
What do elements in the first two columns of the periodic table have in common?
What is Marco Polo known for?
which of the following is true about vigorous intensity movements
the inputs of a line segment graphed on the coordinate system are (-7,3) and (2.5) what is the range of the graph
What happened to the Church under the reforms of the National Assembly? How did this cause a rift between peasant class and the bourgeoisie?
Why did socialist parties form in the United States
what is the least common multiple for 15 and 6