Helpmehw0921 Helpmehw0921
  • 14-10-2015
  • Mathematics
contestada

Chan hee bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound how much did he spend on coffee

Respuesta :

LB13
LB13 LB13
  • 14-10-2015
$23.63 just multiply 3.4 by $6.95
Answer Link
kishawnroper
kishawnroper kishawnroper
  • 20-11-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

Trust me I know m math

Answer Link

Otras preguntas

Choose the sentence that is grammatically incorrect. A) tenemos que estudiar. B) tenen que estudiar. C) tienen que estudiar. D) tienes que estudiar.
Describe standardization format wars and how standardization can lead to a format war
What is the common greenhouse gas containing only hydrogen and oxygen?
Communism definition the belief that the government has power
Mark buys a wood board that is 7 and 1/2 feet long the cost of the board is $0.50 per foot including tax what is the total cost in dollars of marks board
Horatio loves extreme sports and works as white-water rafting instructor. this reflects the values in the ____________ dimension of schwartz's model
A tax that remains constant for any given income level is called:
Which term best describes a process of reasoning by which a fact may be deduced utilizing deductive reasoning?https://.com/5149088/eoc-english-i-logic-flash-car
What was an immediate result of the assassination of archduke franz ferdinand?
Given: ABC is similar to XYC. If YC = 4, BC = 6, XY = 5, then AB =