lstrom6996 lstrom6996
  • 12-11-2017
  • Mathematics
contestada

On a 3-day fishing trip, 4 adults consumed food costing $60. for the same food costs per person per day, what would be the cost of food consumed

Respuesta :

juniered311 juniered311
  • 15-11-2017
they would be spending about 720 dollars per day
Answer Link

Otras preguntas

marc earned $9.37 per hour working in the library .Round his wage to the nearest ten cents. Tell  me how the cookie policy goes.
Which ancient Egyptian contribution do you think had the greatest impact on later civilizations? Why?
There are 1000 _______ in a meter HELP
Which of the following helped fuel economic growth by encouraging people to buy american goods? monopolies patents protectives tariffs
What are all the multiplication combinations for 18
Explain how you would order from least to greatest three numbers that include a positive number, a negative number , and a zero
Solve for the indicated variable 3m-7n=p for m
Is 16.45 greater than, less than or equal to 16.454
What other areas beside Egypt did the New Kingdom pharaohs conquer?
Which consist of sperm cells and egg cells?gametes tetrads diploids chromosomes