keatonwatts
keatonwatts keatonwatts
  • 13-11-2017
  • Mathematics
contestada

A grocer knows that if he sells his canned hams for $8 each, he will sell 950 per month. If he sells them each for $10, he will sell 900. How much will the sales be if he sells them for $12 each?

Respuesta :

lilmafia05 lilmafia05
  • 13-11-2017
if he sells them for $12 each he will sell 850
Answer Link

Otras preguntas

Probably the most important value of a graph is to show what between dependent and independent variables.
Y multiple 3 = 3/5 so y =
"When body system X releases too much sugar into the blood, the body can maintain homeostasis by making (1)more hormone A, only (2)more hormone B, only (3)more
How does a government corporation operate? Answer quickly pls!!!!!!!!!!!
what number can divide into 52 and 99
Explain how you know wether to choose grams or kilograms when measuring mass. Name an object you would measure each unit.
An atom of carbon has 6 protons and 7 neutrons in its nucleus. If the atom is neutral, how many electrons does it have
How do you calculate change in position? A. initial position times two B. final position plus initial position C. final position minus initial position D.
how do you simplify 10 1/2
Which word is correctly used in the sentence? My parents were right, I _______. suppose supposed