taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

In which areas did Franklin Roosevelt’s programs increase the power and role of the federal government? A. the lives of citizens and religious organizations B.
How do you graph y=3x-5
13. You're charting a patient's oral cavity when suddenly a stream of saliva shoots up from the floor of the mouth near the anterior teeth. The saliva is secret
who ruled Maryland in the pass
Which describes the Mayflower Compact?
PLEASE HELP Lisbeth runs on the track team. After practicing for 4 weeks, she lowers her time in the 800 meter run by 20 seconds. Which expression can you use t
Put these in order of size smallest first 60%, 0.4, 1/2
Why are the interactions of hormones and tissues in the menstrual cycle considered to be feedback mechanisms?
The Articles of Confederation was an early and important part of American government. Please identify what the Articles of Confederation were and explain why th
Name two ways that friction is harmful and two ways that friction is helpful to you when riding a bicycle