stephhh12
stephhh12
14-11-2017
Mathematics
contestada
12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?
Respuesta :
marting1667
marting1667
14-11-2017
the answer to this sum is
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101
14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg
for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Wolves feed on a variety of large prey, including elk. Elk feed on shrubs and trees like aspen and cottonwood trees. In 1962, the last wolf pack in Yellowston
This question's answer please
Which of the following tables does not represent a function? x y -5 1 -3 -2 -1 -5 x y -5 1 -5 -2 -5 -5 x y -1 1 -2 1 -3 1 x y -4 0 2 0 5 7
Multiple Choice: Please select the best answer and click "submit."Read the following summary: A man writes a letter every day to his father, who disowned him ye
What is the fraction form of 4.372 repeated? Plz help quick!
Determine the coefficient of negative four ninths x .
Someone please answer these two questions!!!
Drew spun a spinner with 5 equal sections 75 times. Each section of the spinner was a different color. One of the colors was blue. The outcome of "blue" occurre
Use the distributive property to write the expression shown to you as a product of two factors
Which of the following technologies would be MOST useful for predicting the direction of a thunderstorm A. anemometer B. barometer C. radar D.thermomete