jessr1433ozfa0m jessr1433ozfa0m
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

How much is one can of peaches if the price for three is 2.99?

Respuesta :

katherinecrawfozd21d
katherinecrawfozd21d katherinecrawfozd21d
  • 14-11-2017
If the price for three of them is $2.99, then you divide that by three to find the price for one can. This would equal .9966666667, which could probably be rounded to 99 cents or just a dollar per can. Hope that helps.
Answer Link

Otras preguntas

What is 1.45 as a mixed number in simplest form?
wheelchair ramps for access to public buildings are allowed a maximum of one inch of vertical increase for every one foot of horizontal distance. Would a ramp t
If there are 12 people sitting at a round table , how many different pairs of people can have conversations during dinner, assuming the can all talk to each oth
19-5/2x=34 Please help me now thank you :)
The United Nations is funded through membership fees and _____. reparation payments voluntary contributions taxes paid by all world nations
All rocks follow the same pathway through the rock cycle is a false statement. Why?
How does a parachute change the terminal velocity of a skydiver? A. It will increase her terminal velocity. B. It will decrease her terminal velocity. C. It wil
How many diagnals can you draw from a single vertex of a 35-gon?
yvette earns $3 for every 1/4 hour she works. what is her hourly rate of pay
Which of the following is a mistake that a writer of a good business plan should avoid?