KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

the emergence of agriculture in the middle east and in mexico is an example of
in the following program, assume that the variable n has been initialized with an integer value. which of the following is not a possible value displayed by the
Tests to monitor water safety often report the number of fecal coliform bacteria found in samples. Which of the following statements accurately reflects water s
For each of the following Racket lists, draw its memory representation using atom and cons cells: '(everyday (is a) new beginning) '((everyday is) (a) new (begi
which molecule is considered the "gateway" for aerobic metabolism?
What was one way the work of the Society of Jesus affected native peoples? O While Jesuits mainly wanted to convert native peoples, they failed in forcing conve
although the united states shares a common border with canada, its labor relations system is affected by a number of variables that do not greatly affect the un
Sales promotion does not need to be coordinated with other promotion mix elements within the overall integrated marketing communications (IMC) program. True Fal
Which skull bone is the only one that is mobile (movable)? Frontal bone Mandible Maxilla Palatine bone Temporal bone
He buys a jewel for $180 then sells it for $216 find his percentage profit