rileypaigewalrozg9zs rileypaigewalrozg9zs
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22 how much would 1 pizza cost

Respuesta :

shulapedapenki shulapedapenki
  • 15-11-2017
1 pizza would cost $8.11
Answer Link
JabbaTheHut
JabbaTheHut JabbaTheHut
  • 15-11-2017
2 pizza cost $16.22.

1 pizza costs $16.22÷2 which equals $8.11.

1 pizza costs $8.11 
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?