rileypaigewalrozg9zs rileypaigewalrozg9zs
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 muffins cost $5.24 how much would 5 muffins cost?

Respuesta :

JabbaTheHut
JabbaTheHut JabbaTheHut
  • 15-11-2017
Each muffin costs $5.24/4 = $1.31 

Cost of 5 muffins is $1.31 x 5 = $6.55
Answer Link

Otras preguntas

Does anybody know someone who take tutor for 25$ that comes home
Calculate the change in ph when 2.0×10−2mol of naoh is added to 0.50 l of a buffer solution that is 0.15 m in hf and 0.20 m in naf.
B. Do you feel that social welfare programs should only be based on need or should everyone have access to the benefits of social welfare programs? Explain your
Although they were conquered by Romans, the Greeks and Etruscans had some influence on early Rome. t or f
How do you solve a in ab=6+cd
What is one result of Meiosis? 2 diploid cells 4 haploid cells 4 diploid cells 2 haploid cells
today's gasoline price are 3.44 dollars per gallon.One year ago, gasoline prices were 3.75 dollars per gallon.Determine the percent of change in the gasoline pr
If you were to write a paper on the red scare of the 1920s, on which person might you focus your thesis? a. attorney general mitchell palmerb. president woodrow
In general, in which direction does wind blow? A. only from east to west b. horizontally c. only from west to east d. vertically
Andrew carnegie and j.p. morgan both were ‘captains’ of which industry? a. automobileb. communicationsc. oild. steel