simrandave
simrandave simrandave
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

You bought 3.5 pounds of strawberries for $5.22. What was the cost of the strawberries per pound? THANK YOU FOR THE HELP :)

You bought 35 pounds of strawberries for 522 What was the cost of the strawberries per pound THANK YOU FOR THE HELP class=

Respuesta :

anonymous1717 anonymous1717
  • 15-11-2017
The answer would be 1.49 because 5.22 divided by 3.5 is 1.49
Answer Link

Otras preguntas

Who pays for law enforcement, courts, and prisons when dealing with violence? assailants victims corporations taxpayers
Why does this section change take place in the middle of an action? is that what happens with section ii? are these seemingly abrupt breaks appropriate in any w
what kind of phrase is "most significantly" and "Least significantly"? A Spatial B Sequential C Order of Importance or D Logical
Absalom and Nicholas are both in love with alison in which of the tale
This may be a dumb question. Is the constitution against slavery?
describe the formal amendment process that has been used most often to formally amend the constitution
Solve for z -cz+6z=tz+83
Elissa wants to set up a rectangular dog run in her backyard. She has 32 feet of fencing to work with and wants to use it all. If the dog run is to be x feet lo
Help please please!!!!
Select all that apply. Microsoft Word allows users to: create documents edit documents save documents share documents