Moneyhard2006 Moneyhard2006
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

The bake sale earned $83.48 during the 4 hours it was open. What is the unit rate?

Respuesta :

drebosslife drebosslife
  • 11-12-2017
The answer is 20.87 when you divide it .
Answer Link
BrielleJaLai
BrielleJaLai BrielleJaLai
  • 11-12-2017
$20.87 
hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

one maid can clean the house 3 times faster than another, working together they can clean entire house in 3 hours how long would it take the faster maid cleanin
How do u write 0.0000000405 in scientific notation ?
how would you say they (male) play volley ball in french
How many cataracts were there along the Nile river?
how do I do these 2? Explain in steps please!
Why did Stalin blockade Berlin? How did the United States respond, and what resulted?
A certain bacteria doubles the number of its cells every 20min. A scientists puts 50 cells in a culture desk. How many cells will be in the culture dish after 2
n+5(n-1)=7 help me i dont get it
what factor is paired with 5 to give 45
What are the steps to solving 46-3t=-23