julymtzgmp0wv51
julymtzgmp0wv51 julymtzgmp0wv51
  • 15-12-2017
  • Mathematics
contestada

Jane wants to buy 2 muffins for $2.98 each and a drink for $1.99 she has $10 and wants to know if she has enough money , how much will this meal cost? PLZ ANSWER ASAP!

Respuesta :

youngandbad
youngandbad youngandbad
  • 15-12-2017
jane will pay 7.95 for the meal  hope this helps 
Answer Link

Otras preguntas

what is the LCD of 4x^2y and 6xy^4
Solving Trig. Equations:csc^2x-2cot^2x=0
The most successful manner in which the Byzantines spread Christianity was through?
Last year 7/16 of all students at a school participated in the science fair. About what percentage of the students participated?
Theodore Roosevelt earned The Nobel Peace Prize in 1906 for helping to negotiate a peace treaty to end the war between a. England and France b. Russia and Japan
for what value of c will 2c-7, 5c-9 and 7c+2 be consecutive terms of an arithmetic sequence
How did the rise of nationalism, as seen in the ideas of Sun Yat Sen, Mustafa Kemal Ataturk, and Mohandas Ghandi, help or hurt their respective nations
How did John Fremont's description change people's view of the West?
What does ¿Cuál es la fecha del Día de San Patricio? mean and how would you reply?
Give three examples of places bacteria live.