dzwhite1230 dzwhite1230
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

0.40 pounds of spinach for $2.38 how much did the spinach cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-01-2018
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.

Hope this helps you:)
Answer Link

Otras preguntas

how i write 995,333 in Word form
What number divided by 8 equals 12?
Which word in the sentence is a direct object? Did she teach her dog and cat those amazing tricks? a. tricks b. she c. dog d. cat
Hay que estar en el _ _ _ e _ _ _cuando la clase empieza
What is the prime factorization for 57?
Write five sentences about yourself in Spanish using different verbs.
What times what equals 900?
You can often tell what a word means by its _______ in a sentence. a. placement b. context c. order d. spelling
Brian is a healthy young man. He has been training with his teammates for a 50-yard dash for months. However, even with practice, he cannot run fast enough to q
Round 99.59 tithe nearest whole number