osagerage123
osagerage123 osagerage123
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Deli ham was on sale for $3.29 per pound. Maria's order weighed 1.2 pounds. To the nearest penny, what will Maria’s ham cost?

Respuesta :

ss2319
ss2319 ss2319
  • 16-01-2018
her ham would cost $3.95
3.29*1.2=3.948, round it up to 3.95
Answer Link
myiacofield13
myiacofield13 myiacofield13
  • 04-03-2021

Answer:

D $3.95

Step-by-step explanation:

i just did a test

Answer Link

Otras preguntas

Answer to number 1. Determine whether MN ll KL.
When a government imposes a fine to coerce citizens to follow a law, which technique of enacting domestic policy is it employing
Which statement is true? A. The bone connects the muscle to the tendon. B. The tendon connects the bone to the muscle. C. The muscle and bone allow the tendon t
[Chorus:] The fearful passage of their death-mark'd love, And the continuance of their parents' rage, Which, but their children's end, nought could remove, Is n
how do you set up Microsoft PowerPoint for a presentation
What is a simile? A simile is an indirect comparison and a type of figurative poetic device. A simile is a direct comparison and a type of figurative poetic dev
if the factors of a polynomial are x+8 and x+4, what values of x make that polynomial 0?
the diameter of a faceoff circle on an ice hockey rink is 30 ft find its area
Two hundred people were surveyed about their favorite sandwich. The results are shown in the circle graph. How many people chose turkey as their favorite sandwi
what is 8.3 times 1 plz