KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

which of the following shows the least expensive unit price

A) 3 oranges for $1.02
B) 4 oranges for $1.52
C) 5 oranges for $1.75
D) 6 oranges for $2.46

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
The correct answer is option A 3 oranges for $1.02
HOPE THIS HELPS
Answer Link
AleciaGifford
AleciaGifford AleciaGifford
  • 05-02-2021

Answer:

The answer would be: A) 3 oranges for $1.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I'm writing a persuasive letter to my parents for class what are the mean things I need to make my letter persuasive?
A deposit of $6000 is made in an account that earns 6% interest compounded quarterly. The balance in the account after n quarters is given by the sequence Find
Find last​ year's salary​ if, after a 4 % pay​ raise, this​ year's salary is 35,360
Kate is engrossed in her dogs. Martha is obsessed with her horses. similarly however instead unquestionably
How do I find the Sales Tax with the price and the percent of the sales tax?
Match each word with its synonym. Tiles: prevalent requisite propagate Pairs: necessary widespread spread
George earns a salary of $84,500 per year. He gets a paycheck every other Friday. What is the amount of each check? 3,250.00 3,520.83 1,760.42 1,625.00
Is 93 divisible by 3 . True or false
On this map, the line of 49 degrees north latitude follows a
At which point is evapotranspiration most likely to occur? A ) D B )F C ) G D )K