Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

please help I need to choose what summaries the paragraph the best I've tried a million Tims still can't get it I've asked other questions regarding the same mo
two cylinders are shown below. which cylinder has the greater volume? use 3.14 round to the nearest hundredth. use the drop down menus to show your anwer
What factual information does Katherine Paterson include about the Lowell Textile mills in her novel, Lyddie? A. the living quarters B. the food choices C. the
Which of the following is not a property of gases? All gases are diatomic. number of gas particles in the sample temperature volume pressure​
3-4y=5x-6. The answer is (-5x^4-9)/4. Please explain how to get this.
For the function p defined by p(m) = 2m² - 4m +3, find p(| - 3]).
PLEASE ANSWER! Given that cos(Θ)=3/8 and the angle Θ is in the first quadrant, find the value for sin(Θ).
can bacteria benefits humans
If one angle of a right triangle is 60 degrees, and the long leg is 4√3, how long is the hypotenuse?
Use an appropriate diagram to discuss the basic knowledge management processes. (15 marks)