valentina26 valentina26
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this

Can someone help me with this class=

Respuesta :

itshannahhere1
itshannahhere1 itshannahhere1
  • 12-02-2018
X is how much it costs for one hour, so when you multiply it by 3 1/2, you get the amount of money charged for 3 and a half hours.
Answer Link
Vimal1
Vimal1 Vimal1
  • 12-02-2018
x is the cost for one hour of labor, so to find for a specific amount we times and the specific time we want to find for is 3 1/2 based on the scenario
Answer Link

Otras preguntas

which statements about immigrants in the late 1800s are true? Choose all answers that are correct. A. Many immigrants had no skills and were forced to take lo
students in classes, displayed below, ate the same ratio of cheese pizza slices to pepperoni pizza slices. Below is the Slices of Cheese Pizza column from the t
What are the types of resumes?
What are some extra-curricular activities you can do in Spain after school? Name at least three in Spanish. When entering your answers for fill in the blank an
use the arc length formula and the given information to find the indicated quantity? r= 16 in., thetha=8 rad; find s
Three reasons why Brutus killed Caesar?
how many atoms of gold are in a 5 gram sample of pure gold?
slove for P. 5/7=p+4/7
What kind of line is being constructed in the series of diagrams?
For the data shown in the scatter plot, which is the best estimate of r? 0 –1 1 0.5