trevonsimons292 trevonsimons292
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

if the unit price of oranges is 0.08 per pound and Jim pays 2.08 how many oranges does he buy

Respuesta :

rwguartuche13 rwguartuche13
  • 12-02-2018
26 I believe, I'm pretty sure :)
Answer Link

Otras preguntas

what makes a flower complete versus incomplete?
Which type of website is most likely to be biased when providing information about a product? .com .edu .gov .org
What is the mineral halite more commonly known as? What color is it?
given f(x)= √4x and g(x)=1/x-4. which value is the domain of f o g? A. 4 B. 1. C. 5 D. -3
How Does a hydroelectric dam use a renewable resource?
The tradition of the bullfight was brought to Mexico from
A 24 inch x 30 inch poster is made from a picture that is 4 inch x 5 inch. This is an example of A: Expansion B: Contraction C: Translation D: Diagram
Paul owes Paula 3535 cents and has a pocket full of 55-cent coins, 1010-cent coins, and 2525-cent coins that he can use to pay her. What is the difference betwe
What is the mineral halite more commonly known as? What color is it?
Trevor’s total employment compensation is $33,500. If Trevor has no job expenses and his gross pay is $28,600, then his total employee benefits are _____% of hi