ilovehotdogs ilovehotdogs
  • 13-02-2018
  • Mathematics
contestada

If oranges cost $0.75 for 1/5 of a dozen , how many oranges can you buy for $3.00

Respuesta :

sarahmohamed347
sarahmohamed347 sarahmohamed347
  • 18-02-2018
I can buy 4 oranges for $300
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following has a solution set of {x | x = 0}? (x + 1 < -1) ∩ (x + 1 < 1) (x + 1 ≤ 1) ∩ (x + 1 ≥ 1) (x + 1 < 1) ∩ (x + 1 > 1)
Complete the following sentence. The _____ indicates an action that will have been completed before another action takes place.
Calculate the protein intake of Miss Exercise who weighs 112 lb. Remember: (0.45)(w-lb) = (w-kg) and the recommended protein in grams is numerically equal to t
hat was one result of the War of 1812? A. Americans found that they could survive a war with a European power. B. Americans now feared future confli
Do male monkeys have more authority over female
A ball with a mass of 1.5 kilograms is tied to the end of a rope. The ball is pulled to a height of 0.5 meters above the ground and released. The ball has .....
The cost of successfully defending a patent in an infringement suit should be
What was the three fifths compromise
Help please...........
A form of polyphony that added text to additional voices above the chant, including romantic and political texts is called