peanutbutter254
peanutbutter254 peanutbutter254
  • 14-02-2018
  • Mathematics
contestada

A 18-ounce box of wheat cereal cost $3.60 what is the unit rate in cost per ounce?

Respuesta :

DontBeADumbo DontBeADumbo
  • 14-02-2018
divide 3.60 by 18... its $.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the valie of x
Which expression is equivalent to 5(x + 7)? A) 5x + 12 B) 5x + 35 C) 5x + 7 D) 40x 10 POINTS
What important responsibility did the Second Continental Congress take on in May 1775?
Preston drew a blueprint of an additional room he is planning to add to his house. On the blueprint, 1 centimeter is equal to 4 feet in the actual room. If Pres
How do I complete a square to get a perfect square?
formas no personales del verbo
Does anyone know the answer to 14?
Graph x^3-x^2-2x=0 what are the solutions of the equation
what item from the silk trade is a natural resource? A farmer B mulberry tree C silk cloth B coin
Suppose the algorithms used to implement the operations at layer k is changed. how does this impact services at layers k-1 and k 1