jessiecathomas1524 jessiecathomas1524
  • 14-02-2018
  • Spanish
contestada

Talk about prices of things in a supermarket using the verb ‘costar’ by giving me the price of something singular and something plural

Respuesta :

marhd3z000
marhd3z000 marhd3z000
  • 14-02-2018
El Jabon liquido va a costar veinte dollares para comprar. 
Answer Link

Otras preguntas

y+y+6=10i need the whole method ​
what is 2 x 10 to the power of 3
twice the sum of a number and 40 is 84
Select the correct answer. What is direct characterization? A. when a character is described in detail by the author B. when a character is understood through
is the ASKED an active verb or an passive verb??
Solve for q. s = 4p + 4q solve the equation
i need help with this asap
1/8 =2 -12=3k+9 1/2(14)(5)
Suppose that the weight (In pounds) of an airplane is a linear function of the total amount of fuel (In gallons) in its tank. When graphed, the function gives
n the last ten games, Jamal made 7 9 of his free throws and Brian made 5 8 of his free throws. Which player has the better record? Explain.