izzyv0six izzyv0six
  • 15-02-2018
  • Mathematics
contestada

wendall paid 12.85 for sunglasses and 2.75 for chips and a drink how much did wendall spend?

Respuesta :

Americ
Americ Americ
  • 15-02-2018
= $12.85 + $2.75
= $15.60 total spent

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

is this a right triangle?
The demand curve for a​ monopoly's product is A. more inelastic than the market demand for the product. B. undefined. C. the market demand for the product. D. m
1. a fire started without any help endothermic 2. most dangerous radiation salt 3. rusting reactants 4. product of acid plus base hard water 5. substances unite
Benson Manufacturing Company established the following standard price and cost data: Sales price $ 8.10 per unit Variable manufacturing cost $ 3.90 per unit Fix
Going up the stairs requires a function of which three body systems
You have a grindstone (a disk) that is 105.00 kg, has a 0.297-m radius, and is turning at 71.150 rpm, and you press a steel axe against it with a radial force o
Elton's mother has been nagging and nagging that he should stop fooling around with his guitar and start studying. Finally, in order to stop her nagging, Elton
Write a note on Peter Neilson
The inventory of Royal Decking consisted of five products. Information about the December 31, 2021, inventory is as follows: Per Unit Product Cost Replacement C
A researcher finds that children who eat a more nutritious breakfast tend to have better grades than children who have a breakfast low in nutrition. However, th