braydenbrozovich braydenbrozovich
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

potatoHD potatoHD
  • 16-02-2018
$3.52
That's the right answer.
Your welcome


Answer Link

Otras preguntas

(b) Tickets for a raffle are placed in a box. The box contains 25 blue tickets and 20 red tickets. Tickets are drawn at random from the box, one at a time and a
Please solve the question below
Five hours and 20 minutes after a raft left a dock, a patrol boat left the dock and traveled in the same direction as the raft. The boat caught up to the raft 2
Willis borrowed $1400 at 9% simple interest to be paid back in 2 years. How much interest will he pay?
Thank you for the answer and not thank you for wrong answer
why Gregor Mendel choose garden peas for his experiment? because garden pea has
What was the difference in regards to people's perspective of slavery in the Americas regarding the North vs the South in the 1600's and 1700's. Please explain
Jeannine got an activity tracker for her birthday. She wants to use the tracker and its data to help evaluate, monitor, and improve her fitness performance. How
WHAT IS THE ANSWER PLEASE HELP ME
Question 4 (1 point) How many oxygens are present on the reactants side of this equation? KCIO3 --> KCI + O₂ 01 5 3 2