MandiePandie
MandiePandie
13-01-2016
Mathematics
contestada
how do ou find unit rates
Respuesta :
susxnn
susxnn
13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Aaron works part time as a salesperson for an electronics store. He earns $6.75 per hour plus a percent commission on all of his sales. Last week Aaron worked 1
The phrase "eight more than a number" can be written as which variable expression? A. 8x B. x-8 C. x+8 D. 8x-8
what expression is not equivalent to this expression? 11y-5 88y-40 5y-11 19y-3 22y-10
PLEASE HELP ME WITH THIS Current Events: Find something in the news this week that relates to one of the 27 amendments. Explain the event that just occurred and
Simplify the expression [(12+4)x2+3]x5 a. 47 b. 400 c. 175 d. 300
Choose one of the factors of x*3 + 343. a. x − 7 b. x*2 − 14x + 49 c. x*2 + 7x + 49 None of the above
Simplify the expression [(12+4)x2+3]x5 a. 47 b. 400 c. 175 d. 300
Given the expression 3x^(2)y + 4xy + 1 – 5x^(4)y – 6y, do the following as instructed below: a. Write the polynomial in descending order. b. Classify the polyno
round 5.67 to the nearest tenth
Article 5 of the Constitution outlines a second method for amending the Constitution in which