hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

Is the relationship between the cost of equal-priced DVDs and the number purchased linear
____________ is the process of taking material into the cell by means of infoldings of the cell membrane.
. Write the equation in slope intercept form for the line that goes through point (−10, 8) with slope =6.
I led the 1942 United States bombing attack on Tokyo during World War II.
___ irony occurs when there is a difference between what is said and what is meant .
Paying The Highest Points!!! In your lab, a substance's temperature has been observed to follow the function T(x) = (x − 4)3 + 6. The turning point of the graph
Peggy is cutting a 20 foot roll of ribbon into 2 inch strips for her mother. If Peggy has already cut 42 pieces, how many more pieces are left to cut?
x+x+3+4 please help and what is the coefficient I got 2x+7;2
Point C is the midpoint of AB for A(1,-2) and B(7,2). What is the length of AC? Round to the nearest tenth.
how do you recognized a rhythming s scheme or patern