Nfiba9bydotte Nfiba9bydotte
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

Leanne is getting a puppy. Her parents are building a play area to give the puppy a place to run. The play area will be in the shape of a rectangle with length of 25 feet and a width of 15 feet. If the total cost of the fence is $1,440, what is the unit price of the fence per foot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016


multiply each nuber buy 2



Answer Link

Otras preguntas

how long will your trip (in hours) if you travel 350 km at an average speed of 80 km/hr?
where is your pelvis located in your body
$800 at 4.25% intrest for 6 years
whats equivalent to 2/3
A bag contains y fruits. A box can hold 4 times as many fruits as the bag. a. How many fruits can the box hold? b. If y = 8, how many fruits can the box hold?
John spends time writing down topic ideas for his research project. Which step of the writing process is he actively involved in? A. Editing B. Researching C
In terms of his labor policies, which actions best show how President Truman angered both union leaders and Republicans in Congress during his first term?..
which of following polygon can always be classified as a rhombus
What culture greatly influenced Roman culture?
using 3 5 and 8 once to equal 104