madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

joe watched ball game from 1:45 p.m to 2:00 p.m. how many degree the minute hand turn on the clock?
how to use exploration in a sentence
A friend tells Ben that she buys her oil from Cheap Oil. When she bought 600 litres the price was $620. Another time she bought 540 litres for $566. a. What is
use a method of completing the square in order to rewrite the function f(x)=x^2+5x-2 in vertex form, f(x)=a(x-h)^2+k where (h,k) is the vertex of the parabola.
We need jobs here, and we must manufacture here if we wish to remain a superpower. We must stop shipping manufacturing jobs overseas and once again make the wor
how to use exploration in a sentence
At the Constitutional Convention, what proposal for state representation was supported by larger states but not by smaller ones?
how did economic and political power shift in Europe after the reformation
if a building is 2,716 feet tall, how tall is it in miles if 1 mile is 5,280 feet
How did satellite states in the Warsaw Pact provide a buffer for the Soviet Union?