madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

this is a situation where farmers only grow enough food to support themselves and their family
A man awaiting the birth of his first child is best described as experiencing:
it 5/2 not -5/2 and sorry for telling u the
Language is the art of communicating ideas through talking and writing
For a class project, monroe is asked to identify why there has been a decrease in the number of deaths among children in recent decades. his research discovered
Forgetting can be studied by requiring the subject to match a stimulus presented earlier, a procedure called ____________.
Caitlyn needs to solve the equation: 2(3x+1)=3(2-x). She solves for x in 5 steps: 6x+2 = 6 - 3x 2 = 6 - 9x -4 = -9x 4/9 = x x = 4/9
A 66-kg skier starts from rest at the top of a 1200-m-long trail which drops a total of 170 m from top to bottom. at the bottom, the skier is moving 11 m/s.
Some major groups left the ocean and evolved further on land. Some members of those groups later returned to the ocean, such as mammals, reptiles, birds, and fl
compare the value of 2s and 5s in 55,220