Lilshortysgs Lilshortysgs
  • 11-03-2018
  • Mathematics
contestada

Please explain or show how you got the answer

Please explain or show how you got the answer class=

Respuesta :

jullyan10602
jullyan10602 jullyan10602
  • 11-03-2018
The answer is D) $0.15

James spent: $2.65
On 5 box of markers and 1 erase
So I divided 2.65 by 5 and got .15
$2.65 ÷ 5 = 0.15
So he spent $2.50 on markers an $0.15
Erasers

Based of James, Becky spent a dollar on. 2 boxes of markers
And $0.45 on 3 erasers

Hope I helped if so mark me as brainliest
Answer Link

Otras preguntas

what does the ""ibu"" on a beer menu or label stand for?
In a public speaking situation, it is always important to:
help me out lord, help me fooks !
Explain how food is transformed to energy for our bodies. ​
Which of the following saw 200 U.S. troops, including George Custer, killed in 20 minutes by Native American warriors? A. Dawes Act B. Fort Laramie C. Little Bi
why did some south asain states rely mostly on trading while others relied on farming
What rules would you set for their phones, social media, and video games?
Four companies have each issued $6 million in bonds. Which company will have the lowest balance in a contra account, without having a zero balance, assuming thi
do anybody
what is a slope of (-20,-4), (-12, -10)